9. Що таке CSS?

Прокрутити вниз


Мова програмування CSS. Можливо, ви вже чули про мову програмування CSS, але сьогодні розглянемо її більш детально. А після прочитання статті зможете перевірити свої знання пройшовши тест. Сертифікат про проходження якого можна обміняти на валюту GoMother – коїни. Обміняти коїни можна на круті подарунки!

CSS це скорочення від Cascading Style Sheets, що у перекладі Каскадних Таблиць Стилів.

Для чого необхідна мова програмування CSS?

CSS це мова стилів, яка визначає відображення HTML-документів. Наприклад, CSS працює зі шрифтами, кольором, полями, рядками, висотою, шириною, фоновими зображеннями, позиціонуванням елементів і багатьма іншими речами.

HTML може (неправильно) використовуватися для оформлення web-сайтів. Але CSS надає великі можливості та більш точно і опрацьовано. CSS, нині, підтримується всіма браузерами (програмами перегляду). Тому CSS створює дизайн сайту, що робить вебресурс унікальним.

У чому різниця між CSS і HTML?

HTML використовується для структурування змісту сторінки. CSS використовується для форматування цього структурованого вмісту. Спочатку може здатися, що це складно і незрозуміло. Але далі стане зрозуміліше.

Давним-давно, коли Мадонна була дівою, а хлопець, на ім’я Тім Бернерс-Лі винайшов World Wide Web, мова HTML використовували тільки для виведення структурованого тексту. Автор міг тільки розмічати текст: “це – заголовок” або “це – параграф”, використовуючи HTML-теги, такі як <h1> і <p>.

Згодом Web розвивався і дизайнери почали шукати можливості форматування онлайнових документів. Щоб задовольнити запит користувачів, виробники браузерів (тоді – Netscape і Microsoft) винайшли нові HTML-теги, такі, наприклад, як <font>, які відрізнялися від початкових HTML-тегів тим, що вони визначали зовнішній вигляд, а не структуру.

Але це призвело до того, що такі теги як <table> стали використовувати не за призначенням. Згодом сторінки не підтримувалися багатьма браузерами.

Тоді був створений CSS, що б виправити ситуацію. Ця  мова дала можливість web-дизайнерам створювати точні дизайни, які підтримуються всіма браузерами. Одночасно відбувся поділ подання та змісту документа, що набагато спростило роботу.

Плюси CSS?

Створення CSS стало відкриттям у світі web-дизайну. Конкретні переваги CSS:

  • управління відображенням безлічі документів за допомогою однієї таблиці стилів;
  • більш точний контроль над зовнішнім виглядом сторінок з поданням для різних носіїв інформації (екран, друк і т. д.);
  • складніший і різноманітний дизайн.

У наступній статті ми розглянемо загальний синтаксис CSS і як вам почати роботу. Якщо у вас виникли проблеми при вивченні HTML \ CSS запрошуємо на заняття в офісі або онлайн. Ми знаходимося на м. Академмістечко, м. Житомирська.