10. Синтаксис CSS

Прокрутити вниз

Основи веб розробки – продовжуємо розглядати в наших статтях. Навчання з GoMother – це не тільки цікаво, а й дуже ефективно! Ми перевіряємо знання учнів після кожного заняття, щоб в майбутньому не виникло прогалин ні на одному з етапів. Сьогоднішній тест – ще одне підтвердження того.

Основи веб розробки

CSS – Cascading Style Sheets – це каскадні таблиці стилів. По суті – мова, яка відповідає за опис зовнішнього вигляду HTML-документа. Переважна більшість сучасних вебсайтів працюють на основі зв’язки HTML + CSS.

І якщо HTML структурує контент на сторінці, то CSS дозволяє відформатувати його, зробити більш привабливим для читача. Спочатку веброзробники використовували виключно HTML . За допомогою розмітки можна було виділити параграф, заголовок, змінити написання тексту. Тоді більше і не потрібно було.

У SCC стильові правила оформляються у своєму форматі, який злегка відрізняється від HTML. Головним поняттям стає селектор – це шаблон, який використовується для вибору одного або декількох елементів HTML і застосування до них параметрів форматування.

З самого початку значиться ім’я селектора, припустимо, div, що означає, що всі стильові значення застосовні до всіх елементів в HTML-документі. Після записуються дужки, всередині яких зазначено стильове значення, а його зміст ми бачимо після двокрапки. Стильові властивості розділені один між одним крапкою з комою.

CSS не чутливий до регістру, перенесення рядків, прогалин і символів табуляції, тому форма запису залежить від бажання айтішника.

Для вибору величини будь-якого елементу в CSS застосовуються абсолютні та відносні одиниці виміру. Абсолютні показують розмір незалежно від гаджета, в якому проглядається документ, а відносні одиниці визначають розмір елемента щодо пристрою.

Ну що, освіжили знання? Тепер пора б застосувати їх на практиці! Пройдіть тематичний тест і отримаєте результат в кінці. Сертифікат можна буде обміняти на коїни у нашого адміністратора. А за коїни придбати цікаві призи від GoMother. Бажаємо успіху!
Запрошуємо вас на пробний урок по новому напрямку візуальне програмування Minecraft. Ми мотивуємо дітей не грати в комп’ютерні ігри, а створювати власні ігрові всесвіти, з унікальним сюжетом.