Тест Python. Типи даних і функції int(), float(), str()

Прокрутити вниз

Тест на знання Python. Всі ми знаємо, що дані – це короткі властивості предмета або об’єкта, його опис. Вони можуть бути різними. Наприклад, дані людини ми можемо взяти як з її документів, де буде інформація про місце проживання, громадянство і вік, так і провівши хіміко-біологічний аналіз, досліджуючи ДНК – він дасть нам дані про захворювання, особливості генів цієї людини. Що стосується програмування для дітей, тут просто величезні обсяги даних. Поговоримо сьогодні про них.

Python програмування: які типи даних існують?

Дані в Python, подібно до даних про людину, теж бувають різними. Комп’ютерній програмі досить часто доводиться стикатися з числами і рядками, які теж діляться на свої підгрупи. Спершу розберемося з числами:

  1. Цілі (integer), які можна легко порахувати: -5, 0, 1, 3, 10, 18 і т.д
  2. Дробові (float point), роздільником яких є точка: 1.12, -8.789654, 0.00034 тощо
  3. Рядки (string), буквально символи, які взяли в дужки: “GoMother”, ‘It School і т.д

Перетворення типів даних, як частина програми курс з вивчення Python для школярів

Буває таке, що необхідно перейти від одного типу даних до зовсім іншого. Для цього Пайтон створює з вихідного елемента новий, типу, який вам необхідний. Існує ряд функцій, за допомогою яких цю операцію можна зробити:

  • float () створює нове число з плаваючою точкою (десяткове) з рядка або цілого числа;
  • int () створює нове ціле число з рядка або числа з плаваючою точкою;
  • str () створює новий рядок з числа (або значення будь-якого іншого типу).

Тест на знання Python основ, типи даних і функції

Освіжили знання? Пропонуємо вам перевірити, як добре інформація з заняття в айті школі GoMother закріпилася у ваших знаннях. Для цього наші першокласні фахівці створили даний тест – в ньому 8 питань із теми «Python. Типи даних і функції int (), float (), str () ». Не всі вони тестові, в деяких вам доведеться застосувати логічне і математичне мислення, а також згадати трохи теорії. Пам’ятайте, що в першу чергу наш тест створений для перевірки ваших знань і якісного навчання, тому важливо пройти його самостійно.

Програмування для дітей: помилки не страшні в тест на знання Python

В кінці тесту вас чекає результат. Максимальна кількість балів – 20. Якщо в процентному співвідношенні ви здали понад 70% – вітаємо, тема вивчена вами дуже добре! У разі, якщо результат трохи нижче – не турбуйтеся, наші викладачі з радістю пояснять, на що звернути увагу в вивченні.

Вчитися з GoMother – просто і весело!