Тест Python. Умовні конструкції(частина 1)

Прокрутити вниз

Умовні конструкції в Python – що це?

Тест Пайтон. В цілому, умовні конструкції створили для того, щоб програмісти мали можливість задавати програму умови і певну поведінку. Це може бути як єдиновірних результат подій, так і помилковий – програма, в залежності від вашої задумки, визначить невірне умова і вкаже на це. Такі конструкції існують у багатьох мовах програмування. Сьогодні ми поговоримо про Python і особливості умовних конструкцій в ньому. А після прочитання матеріалу ти зможеш пройти невеликий тест і закріпити набуті знання.

В Python вважається, що будь-яке значення дорівнює істині (True). Але нуль або порожній об’єкт дорівнює брехні (False).

У цій мові програмування також існують такі умовні конструкції:

  • if
  • if / elif / else
  • вкладені if конструкції

Почнемо з самого початку.

Конструкція if в Python ідентична тій, що в інших мовах програмування. Вона В ній є логічне умова, якщо воно True – команда, укладена в if запуститься. У разі брехні, програма просто проігнорує код і перейде на наступний рядок. Наприклад:

Тест Пайтон

Також в цей ланцюжок можна додати елемент else. Така конструкція вміщує код, який при ложномif умови вказує на дану помилку. На одну if – конструкцію може бути тільки одна команда else. Припустимо:

Тест Пайтон

А ось така команда як elif перевіряє правдивість відразу декількох тверджень і грунтуючись на цьому виконує потрібну установку. Таких команд може бути безмірне кількість в одній великій конструкції. Наприклад:

Тест Пайтон

Вкладені конструкції: працюємо в тест Пайтон

Під час роботи над кодом може виникнути необхідність ще однієї перевірки на неправдивість. Для цього існують вкладені конструкції. Тобто, одна if … elif … else всередині іншої такої ж.

Ось, як це виглядає:

Тест Пайтон

Тепер пропонуємо тобі закріпити знання після пройденого заняття в айті школі GoMother і прочитаного матеріалу, щоб перевірити рівень своєї уважності і запам’ятовування слів викладача. Все це стане в нагоді тобі в майбутньому.

Структура тест Пайтон

Тест Пайтон складається з 8 питань, за кожен можна отримати від одного до декількох балів, всього – 19. Заробляй Коін і купуй подарунок! Успіхів тобі!