1.Початок роботи з HTML. Метадані в HTML
Курси кодинга
Курси кодинга допоможуть освоїти програмування ефективніше і швидше, ніж самонавчання. Але якщо ви вирішили самостійно розібратися, то ця стаття буде для вас корисною.
У HTML- документі елемент head непомітний на сторінці в веббраузері. І містить таку інформацію:
-Title – заголовок сторінки
– Посилання на CSS файли (вони необхідні вам в разі, якщо ви хочете стилі CSS)
– Посилання на іконки
– Метадані
Програмування для дітей:
У цьому розділі розглянемо з чого почати та що таке метадані.
Розгляньте уважно зображення з кодом:
Наповнення відрізняється від елемента, тим що не зображається на сторінці. Головна функція це збереження метаданих документа.
Але на об’ємних сторінках блок може бути великим. Ви можете переглянути як це виглядає на будь-якому сайті, для цього потрібно зайти в інструмент розробника. У цій статті ми не навчимо вас всіх можливостей head, ми дамо вам розуміння про основні елементи.
Курси кодинга для дітей
Title – назва сторінки
Елемент використовується для додавання заголовка, тобто назви сторінки в документ. Іноді використовують елемент (En-US) називаючи його заголовком сторінки. Але варто пам’ятати, що це абсолютно різні речі. Адже це метадані, по суті назва всього HTML- документа. А елемент (En-US) не зображається на сторінці в браузері, він використовується один раз на сторінці, для виділення назви вмісту. Наприклад, для заголовка новини.
Що таке метадані?
Метадані це інформація про дані. У HTML є спеціальне місце для метаданих документа це елемент. Є величезна кількість різновидів. Розглянути всі відразу не вийти, адже їх дуже багато. Тому розглянемо кілька основних.
У зображенні вище є наступний код:
Цей елемент позначає кодування документа, тобто набір символів, які в ньому дозволено використовувати. utf-8 – це універсальний набір символів, що має в собі сукупність символів з усіх мов людства. Завдяки цьому така сторінка зможе працювати з будь-якою мовою. Такі сторінки зображають вірно як англійську, так і японську мову.
Використовуючи кодування ISO-8859-1 (набір символів для латиниці) тексти будуть зображатись невірно:
Як вказати автора та опис:
В елементів є атрибути name і content. Де name це тип елемента, тобто які саме метадані він містить. А content – самі метадані.
Ще є два корисних елемента метаданих:
– вказівка автора сторінки
– короткий опис вмісту
На зображенні знизу розглянемо як це виглядає:
Author позначає ім’я автора, який написав сторінку. Завдяки цьому можна зв’язатися з автором.
Description (короткий опис вмісту сторінки) враховується при пошукової оптимізації, тобто SEO.
Самоосвіта це корисно і вивчити програмування за допомогою інтернету можливо. Але важливо відразу застосовувати знання на практиці. Курси програмування допоможуть вивчити мову програмування набагато швидше і легше. Записуйся на пробний урок!