11. Знайомства id / class

Прокрутити вниз


Курси по web розробці допоможуть швидко стати фахівцем у сфері IT. Якщо ви читаєте цю статтю, то напевно вже добре знайомі з тим, що таке html, теги та атрибути. Сьогодні ми закріпимо знання з теми “id / class” і подивимося, чи уважно ви слухали вчителя. Спочатку трохи повторимо:

Здавалося б, атрибути id і class однакові. Але все ж, в них є безліч відмінностей.
Наприклад, id може бути на сторінці лише один, тому, що це унікальне ім’я елемента. Припустимо, блок з шапкою сайту може отримати id = title.
Що стосується class – це ознака, яка зазвичай дається відразу кільком елементам, для їх відмінності від інших. Наприклад, картинки, які просто супроводжують текст, можуть отримати class = “decor”, а ті, які важливі для розуміння тексту – class = “content”.

Курси по web розробці – зроби крок до успішного майбутнього!

Крім того, елемент з id можна легко знайти за допомогою функції document.getElementById (). Для class ж такої функції немає.

Також, якщо в коді прописаний і клас і айді, наприклад, кольору тексту, то він буде таким, як зазначено в айді. Все тому, що його вага вважається більше, а, відповідно, і найголовніше.

Аналогічно і з якірними посиланнями – коли потрібно поставити посилання на якийсь елемент в сторінці, йому варто лише дати id (<h2 id= “about”>…</h2>)і посилатися на нього якорем (http: // site / path / # about). Це, до речі, краще, ніж старий <a name=”…”>.
Також, одному елементу можна дати кілька класів, використовуючи прогалини.

У цьому тесті ми зібрали для вас найцікавіші питання, що стосуються пройденої теми. Швидше вирішуйте всі з них і дізнавайтеся свій кінцевий результат. У разі, якщо він вас не влаштовує – ми пояснимо все ще раз. А сертифікат про проходження даного тесту можна обміняти на коіни у нашого адміністратора. За них можна придбати класні подарунки.

Успіхів! GoMother вірить в тебе!
Якщо вам подобатися вивчати програмування разом з нами запрошуємо тебе на пробний урок. Разом з нами ти навчишся створювати власні вебресурс або ігри. Ми покажемо, що кодинг це цікаво і корисно.