Новини

Різниця між let, const та var у JavaScript: який і коли використовувати

Прокрутити вниз
Опубліковано:

Мова програмування JavaScript є однією з найпопулярніших для розробки веб-додатків. Розуміння різниці між let, const та var є ключовим для ефективного використання цієї мови. У цій статті ми розглянемо основні відмінності між цими трьома способами оголошення змінних та надамо рекомендації щодо їх використання.

VAR

Var є найстарішим способом оголошення змінних у JavaScript і був єдиним методом до появи ECMAScript 6 (ES6). Однак він має ряд недоліків, через які його використання зараз не рекомендується.

Основні характеристики var:

 • Функціональна область видимості: змінні, оголошені за допомогою var, мають функціональну область видимості, що означає, що вони доступні у всій функції, в якій вони оголошені.
 • Підняття (hoisting): змінні var піднімаються до початку своєї функції або глобальної області видимості. Це може призвести до неочікуваної поведінки, коли змінна може бути використана до свого фактичного оголошення.
 • Повторне оголошення: можна повторно оголосити змінну var в межах однієї області видимості без помилки, що може спричинити плутанину та помилки в коді.

Мова програмування JavaScript дозволяє розробникам взаємодіяти з HTML та CSS для створення інтерактивного користувацького інтерфейсу

LET

Let було введено в ECMAScript 6 (ES6) як кращу альтернативу var. Він має кілька важливих переваг, що роблять його більш безпечним та передбачуваним способом оголошення змінних.

Основні характеристики let:

 • Блочна область видимості: змінні, оголошені за допомогою let, доступні лише в межах блоку, де вони були оголошені. Це забезпечує більш точний контроль над областю видимості змінних.
 • Підняття (hoisting): як і var, змінні let піднімаються, але не ініціалізуються. Використання змінної let до її оголошення призведе до помилки ReferenceError.
 • Запобігання повторному оголошенню: спроба повторно оголосити змінну за допомогою let в межах тієї ж області видимості призведе до помилки.

CONST

Const, як і let, було введено в ES6. Він призначений для оголошення змінних, значення яких не повинно змінюватися після ініціалізації.

Основні характеристики const:

 • Блочна область видимості: Змінні, оголошені за допомогою const, мають таку ж блочну область видимості, як і let.
 • Підняття (hoisting): Подібно до let, змінні const піднімаються, але не ініціалізуються, що означає, що їх використання до оголошення призведе до помилки.
 • Незмінність посилання: Значення змінної, оголошеної за допомогою const, не може бути змінене після ініціалізації. Однак це стосується лише самого посилання. Якщо змінна містить об’єкт або масив, їх вміст може бути змінений.

Мова програмування JavaScript: коли використовувати let, const та var

Рекомендації:

 1. Використовуйте `const` за замовчуванням: Якщо ви впевнені, що змінна не зміниться після ініціалізації, використовуйте const. Це допоможе уникнути випадкових змін і зробить код більш зрозумілим.
 2. Використовуйте `let` для змінних, що можуть змінюватися: Якщо змінна буде змінювати своє значення протягом виконання коду, використовуйте let.
 3. Уникайте використання `var`: Через свої недоліки та потенціал для помилок, використання var зараз не рекомендується.

Висновок

Розуміння різниці між let, const та var допоможе вам писати більш ефективний та безпечний код на JavaScript. Використання const та let замість var дозволяє уникнути багатьох поширених помилок і зробити ваш код більш передбачуваним.

Щоб поглибити свої знання з веб-розробки, ви можете записатися на курси програмування у школі GoMother. Це відмінна можливість отримати практичні навички та стати професійним розробником.

Залиште номер і ми допоможемо підібрати курс

Зроби крок до успішного майбутнього сьогодні

Child looks up!