Новини

Які навички необхідно розвивати в дитині для успішного майбутнього?

Прокрутити вниз
Опубліковано:

Успіх у сучасному світі вимагає широкого спектра навичок, особливо в галузі технологій. Важливо виховувати ці навички у дітей вже змалку, щоб вони мали стійку основу для майбутнього. IT школа GoMother підготувала список з 10 навичок, які є ключовими для успішного майбутнього дитини. Ми розділили ці навички на hard skills та soft skills. Нагадаємо, що hard skills – це конкретні навички, які можна виміряти і вивчити, такі як знання певної програми, мови програмування, математичні навички або технічні уміння. Це об’єктивні, “міркувальні” вміння, які можуть бути оцінені або доведені через конкретні досягнення або сертифікацію. А soft skills – це неформальні навички, пов’язані з міжособистісними взаєминами, комунікацією та емоційним інтелектом. Це навички, які впливають на вашу взаємодію з іншими людьми, такі як лідерство, комунікативність, співпраця, адаптивність, творчість та уміння розв’язувати проблеми. Обидва типи навичок важливі для успіху в різних сферах життя та роботи.

Навички hard skills

1) Вміння на базовому рівні працювати з комп’ютером

Уміння використовувати комп’ютер є основою в цифровому світі. Вчасно ознайомити дитину з комп’ютером, навчити її роботі з операційною системою, основами роботи з текстовими процесорами та електронною поштою, стане запорукою її успіху в майбутньому.

 • Запропонуйте дитині частіше користуватися комп’ютером, давайте їй можливість експериментувати з програмами та налаштуваннями.
 • Поступово вводьте складніші завдання, наприклад, навчайте її копіювати, вставляти, використовувати базові команди у текстових процесорах.

2) Уміння володіти інструментами графічного дизайну

В сучасному світі велика вага приділяється візуальному зображенню. Навчання дітей основам графічного дизайну дозволить їм виразно представляти свої ідеї та розвивати творчість.

 • Запропонуйте дитині використовувати онлайн-інструменти для малювання та редагування зображень.
 • Пропонуйте прості завдання, наприклад, створення простих малюнків або редагування фотографій.

Якщо у вашого чада є потяг до творчості запрошуємо вас на курси Фотошопу для дітей. 

3) Уміння створювати та оформлювати сайти

Світ змінюється в напрямку цифрової присутності. Вміння створювати та оформлювати вебсайти допоможе дитині виразити себе в онлайн-середовищі та розвивати компетенції, які будуть важливі в майбутньому.

 • Вчіть дитину основам HTML та CSS, це дозволить їй створювати прості вебсторінки.
 • Поступово введіть її до складніших концепцій, таких як адаптивний дизайн та інтерактивні елементи.

Ми пропонуємо курси програмування для дітей та підлітків, де учні навчаються створювати не тільки сайти, але і реалізують власні проєкти. Наприклад створюють ігри або додатки.

4) Навичка програмування

Основи програмування відкривають безліч можливостей. Вивчення базових концепцій програмування допоможе дитині розвивати аналітичне мислення та розуміння процесів, що відбуваються в технологічних системах.

 • Розпочніть з простих мов програмування, таких як Scratch або Python, щоб дитина зрозуміла основні концепції.
 • Пропонуйте завдання та проєкти, які вимагають використання програмування для їх вирішення.

5) Вміння швидко освоювати нові програми

Технології швидко розвиваються, тому важливо навчити дитину адаптуватися до нових програм та технологій. Ця навичка дозволить зберігати конкурентоспроможність у майбутньому.

 • Пропонуйте дитині використовувати різні програми та інструменти і дозвольте їй самостійно вивчати їх.
 • Вчіть дитину використовувати онлайн-ресурси для швидкого освоєння нових програм.

Навички soft skills

1) Комунікативні навички

Комунікація є ключовим елементом успіху в будь-якій сфері. Розвиток комунікативних навичок допоможе дитині ефективно спілкуватися з іншими, вміти слухати та висловлювати свої думки.

 • Заохочуйте дитину до участі в групових проєктах та діяльності, що сприяють комунікації з іншими.
 • Розгляньте можливість залучити дитину до драматичного мистецтва або публічних виступів, щоб розвинути її навички публічного спілкування.

2) Лідерські навички

Лідерство дозволяє дитині бути впевненою та впливовою особистістю. Навчання лідерським навичкам допоможе дитині керувати групами, приймати рішення та досягати поставлених цілей.

 • Дайте дитині можливість бути капітаном команди або керувати проєктом.
 • Навчіть її вирішувати конфлікти, ставити цілі та надихати інших на досягнення успіху.

3) Вправність самопрезентації

Вміння ефективно презентувати себе та свої ідеї є важливим у сучасному світі. Розвиток навичок самопрезентації допоможе дитині здобувати довіру, залучати увагу та досягати успіху в професійній сфері.

 • Практикуйте з дитиною публічні виступи та самопрезентації перед сім’єю та друзями.
 • Допоможіть їй складати цікаві та змістовні презентації, навчіть використовувати візуальні елементи та ефективно комунікувати з аудиторією.

4) Уміння творчо мислити

Творче мислення сприяє знаходженню інноваційних рішень та розвитку уяви. Виховання у дитини навичок творчого мислення дозволить їй просуватися вперед та здійснювати творчі проєкти.

 • Заохочуйте дитину до використання фантазії та надання нестандартних рішень у різних ситуаціях.
 • Пропонуйте творчі завдання та вправи, такі як розв’язання головоломок або створення унікальних проєктів.

5) Уміння логічно мислити

Логічне мислення є основою для розв’язання складних завдань та аналізу інформації. Розвиток навичок логічного мислення допоможе дитині розвивати критичне мислення та приймати обґрунтовані рішення.

 • Запропонуйте дитині головоломки, логічні завдання та гри, що сприяють розвитку аналітичного мислення.
 • Навчіть її структурувати ідеї та розв’язувати проблеми крок за кроком.

Розвиток цих 10 навичок — hard skills та soft skills — забезпечить дитині необхідну підготовку для майбутнього. В IT школі GoMother ми прагнемо надати всебічну підтримку та освіту, щоб допомогти вашій дитині досягти успіху у цифровій ері.

Залиште номер і ми допоможемо підібрати курс

Зроби крок до успішного майбутнього сьогодні

Child looks up!