Як виростити з дитини поліглота?
Діти здатні легше сприймати нову інформацію. І легко освоїти безліч мов в ранньому віці. Найлегший спосіб це занурити дитину в мовне середовище. Наприклад, якщо мама буде спілкуватися з дитиною українською, а тато англійською, дитина вільно буде говорити та розуміти 2 мови. Але що якщо ви не впевнені в розмовній англійській? Тоді ця стаття для вас. Якщо часу на самостійне вивчення англійської з дитиною немає, то курс англійської мови для дітей розв’яже вашу проблему.
З якого віку варто почати вивчати іншу мову?
Однозначної відповіді немає, оскільки всі дітки розвиваються у своєму темпі. Потрібно дочекатися моменту коли дитина вже володіє рідною мовою і спілкується пов’язаними реченнями. Тобто не раніше ніж дитині виповниться 2,5 роки.
З чого почати вивчення мови з дитиною?
Оптимальним варіантом буде віддати дитину в мовний садок. В садочку дитина буде сприймати англійську, а вдома українську. А ви зможете підтримувати дитину в вивченні англійської вдома. За допомогою пісеньок і мультиків англійською. А також перетворити освоєння іншої мови в формат гри. Для цього вам знадобитися лялька-рукавичка, такі використовують в ляльковому театрі. При знайомстві дитини з лялькою розкажіть цікаву історію, про те що лялька приїхала з іншої країни й розуміє тільки англійську мову. А далі з цією лялькою ви граєте, дивитесь мультики, слухаєте пісеньки, виконуєте легкі завдання англійською.
Які навички можна розвивати у молодших діток?
Граматику та написання відкладіть до школи. А от:
- Сприйняття на слух
- Розмовна англійська
- Спільне читання, допоможе сприймати візуально нову англійську мову.Тобто дитина буде розвивати ті ж навички, що і при вивченні російської в цьому віці. Не хвилюйтеся про правильну вимову слів дитини, дітям легше освоїти вимову нової мови, ніж дорослим. Але якщо помічаєте грубі помилки, то просто виправте дитину.
- Також оптимальним способом для дітей з 5 років будуть курси вивчення англійської. Школа ENGO розробила програму, що зацікавить дитину у вивчені нової мови, а також забезпечить занурення в англійське оточення.
5 способів з чого почати вивчення нової мови з дітьми:
1. Мультики англійською
Вам може здатися, що дитині буде нічого не зрозуміло. Але у дітей розвинене почуття мовної інтуїції, тому дитина не розуміючи всіх слів зможе вловити суть сказаного. За допомогою інтонації голосів і вираженні осіб персонажів мультфільму. А після перегляду мультфільму дитина може почати повторювати вподобані почуті слова або наспівувати пісеньки. Ще відмінним способом будуть україномовні мультики спрямовані на вивчення англійських слів.
2. Впровадити англійську лексику в повсякденність
Наприклад:
— Мама, дивись — квіточка
— Так, це жовта квіточка. А знаєш як буде жовта квіточка на англійській мові? This is a yellow flower.
Але потрібно дотримуватися таких правил:
- Використовуйте, нові слова в контексті того, що відбувається. Якщо ви гуляєте по парку, то називайте те, що бачить дитина навколо себе, спочатку російською, а потім англійською. Відповідно, освоюємо тільки ті слова, які пов’язані з нинішнім побутом дитини: сім’я, кольору, одяг, тварини, фрукти й т.д.
- Слова повинні бути з візуальним об’єктом. Тобто зі словом квіточка, повинна бути картинка, фотографія або жива квітка на яку ми вказуємо. Що б дитина асоціювала слово відразу з об’єктом.
- Найкраще говорити не новими словами, а повними реченнями.
Неправильно: собака – dog
Правильно: це собака – this is a dog! - Також для вивчення нових слів підійдуть різні завдання пов’язані з англійським. Такі, як розмальовки, картки зі словами, кубики з англійським алфавітом, ігри на вивчення англійської на комп’ютері або телефоні.
- Якщо часу на вивчення англійської з дитиною немає, то хорошим варіантом буде курс англійської мови для дітей, на якому в інтерактивному вигляді дитина освоїть розмовну мову.
3. Дитячі віршики та пісеньки
Підносьте віршики у вигляді сценки або гри, що б захопити дитину. Не просіть дитину повторювати, головна мета зацікавити дитину в новій мові. Обираєте віршики під вік вашої дитини з нескладними словами. Якщо ваше чадо попросить перекласти — перекладайте на українську мову. Багато діток можуть спочатку просто слухати, а потім раптово почати повторювати ці вірші напам’ять.
Етапи роботи над віршем:
- Спочатку ви вивчаєте вірш, відпрацьовуєте свою вимову та інтонацію.
- Придумуєте захопливе інсценування вірша. Це може бути що завгодно сценка або лялькова вистава.
- Представляємо вірш малюкові.
- Аналізуємо його реакцію і запитуємо, що він зрозумів з вашого уявлення.
- Потім запропонуйте дитині взяти участь. Що б розіграти сценку для сім’ї. Але головна умова це, що б у дитинки з’явилася мотивація вивчити віршик.
Ще можна знайти (або придумати) пальчикову або жестову гру, основану на цьому віршику. Тоді можна періодично пропонувати дитині грати в неї в будь-яких відповідних ситуаціях (зрозуміло, якщо він сам цього захоче).
4. Курс англійської мови для дітей
Курс англійської мови для дітей помістить вашу дитину в англійське оточення. Де з ним гратимуть, співатимуть та спілкуватимуться англійською. Інтерактивна програма зацікавить малюка в поглинанні нової мови й допоможе освоїти як граматику, так і лексику граючи. Школа ENGO набирає діток з 5 років в групи. Ми знаходимося на м. Житомирська і м. Академмістечко.
5. Весела англійська
Грайте з дитиною в різні ігри. Маленьким дітям підійдуть карткові ігри на яких зображені різні предмети з підписами. А також гра “Їстівне-неїстівне” або “Міста” англійською. Можна будь-яку гру, що захоплює дитину перекваліфікувати в гру англійською. А для старших є безліч різних ігор на телефоні спрямованих на вивчення англійської лексики й граматики.
Підсумки:
Дітям дошкільного віку не потрібна теорія, тільки практика. Зробіть акцент на сприйняття дитиною англійської на слух і спілкуванні.
Асоціативне мислення, завжди підкріплюйте нові слова візуальними зображеннями.
Не змушуйте, адже головне зацікавити дитину у вивченні англійської.
Регулярність. Англійська швидко забувається, тому не робіть тривалих перерв у вивченні й повторюйте вивчене.
Вивчайте те, що навколо дитини. Фрукти, овочі, меблі, природу, тварин. І не забувайте про контекст.
Тепер знаючи головні методи з чого почати вивчення ви вже ближче до вашої мети.